Vitocal 161-A (typ WWKS) ze wspomaganiem solarnym na powietrze obiegowe Z011948
Zdjęcie główne
PRODUCENT: Producent
13 436,52 PLN BRUTTO
Nowa cena !
9 539,88 PLN BRUTTO
KUP

Pompa ciepła Vitocal 161-A jest samodzielnym, wysokoefektywnym urządzeniem do przygotowania ciepłej wody użytkowej pobierając ciepło bezpośrednio z powietrza otaczającego lub z sąsiednich pomieszczeń.

Urządzenie posiada w pełni kompaktową zabudowę łącząc zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 300 litrów, ze sprężarką oraz regulatorem elektronicznym.

Vitocal 161-A wykorzystuje ciepło z powietrza do ekonomicznego podgrzewu wody. Można ją stosować równie dobrze w domu jednorodzinnym, jak i małym zakładzie przemysłowym. Idealnymi zastosowaniami są piekarnie lub miejsca, dla których wymaga się równoczesnego przygotowania ciepłej wody użytkowej i chłodzeniapomieszczeń (np. składy win lub chłodnie produktów spożywczych).

Pompa ciepła dostarczana jest alternatywnie z zasobnikiem bez wężownicy, do pracy monowalentnej, lub z wężownicą, do stosowania w instalacjach biwalentnych, np. z kolektorami słonecznymi.

Dodatkowa korzyść z chłodzenia i wentylacji mieszkań

Vitocal 161-A we współpracy z adapterem wylotowym może przejąć dodatkowo funkcję wentylacji wywiewnej, zapewniając stałą, higieniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach. Zużyte powietrze pobierane jest przez system kanałów i odprowadzane na zewnątrz. Jako osprzęt dostępne są regulowane czerpnie powietrza, przez które dopływa świeże powietrze.

Przegląd zalet:

  • Atrakcyjna cenowo pompa ciepła do podgrzewu c.w.u. ciepłem z obiegowego lub wywiewanego powietrza wentylacyjnego, w opcji z wężownicą solarną i regulatorem solarnym do przyłączenia płaskich lub rurowych kolektorów słonecznych

  • Moc 1,7 kW

  • Pojemność zasobnika 300 litrów

  • Wariant na powietrze wywiewane dla maksymalnego przepływu objętościowego 300 m3/h

  • Wysoka wartość współczynnika efektywności COP = 3,7 (COP = Coefficient of Performance) wg EN 255 przy parametrach (powietrze 15 °C/woda15-45 °C)

  • Proste uruchomienie, dzięki kompletnemu okablowaniu i wstępnie ustawionemu regulatorowi

  • Podgrzew c.w.u. pompą ciepła do 65°C

  • Funkcja szybkiego podgrzewania opcyjnym elektrycznym wkładem grzejnym

  • Przygotowana do optymalnego wykorzystywania prądu z własnej instalacji fotowoltaicznej

  • Przystosowana do sterowania z inteligentnej sieci energetycznej (Smart-Grid)

Koszt podgrzania PLN brutto 300 litrów c.w.u.

 


GALERIA ZDJĘĆ PRODUKTU

<< powrót do listy produktów
Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak
być podstawą do roszczeń. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z nami przed dokonaniem zakupu. Do góry